Väzníková strecha, alebo klasická strecha

Väzníkový vs klasický krov

Riešenie overené časom

Stredisko Väzníky LOGGER počas svojho pôsobenia vyšperkovalo návrhy a konštrukcie svojich väzníkových krovov, vďaka čomu vieme čo presne potrebujete pre svoj stavebný projekt. Väzníkové sústavy tak môžeme pokojne označiť za riešenie overené časom, ktoré oproti klasickému krovu poskytuje perfektnú stabilitu a trvácnosť.

Kvalita a bezpečnosť

Väzníkové krovy vyrábame za použitia moderných technológií z tých najkvalitnejších dostupných kusov dreva. Finálna väzníková strecha je teda spojením vysokej kvality a bezpečnosti, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

Prečo väzníkový krov

Väzníková sústava strešnej konštrukcie sú prefabrikované presné prvky, ktoré stužením dosahujú vlastnosti stanovené statickým výpočtom software-u. Jedná sa o triedené certifikované a sušené rezivo, ktoré je na základe projektovej dokumentácie narezané a spájané styčníkmi s kovovými hrotmi. Na základe návrhu vieme vyrobiť takmer akýkoľvek tvar väzníka a tým aj konečný vzhľad strechy, či už sa jedná o valbovú, sedlovú, pultovú, okrúhlu, či rovnú konštrukciu…

Prehľadné porovnanie striech

Výhody väzníkového krovu

Výhod väzníkových sústav je hneď niekoľko, počnúc kvalitnou dielenskou výrobou na mieru a variabilitou prvkov cez nízku hmotnosť a zaťaženie stavby až po rýchlu, efektívnu montáž a veľký rozpon. Vďaka niekoľkoročným skúsenostiam so stavbou väzníkových krovov vieme vyrábať tieto sústavy tak, aby spĺňali najvyššie bezpečnostné a kvalitatívne štandardy.

Nevýhody väzníkového krovu

Pri rozhodovaní medzi väzníkovým a klasickým krovom je potrebné zvážiť aj niekoľko nevýhod väzníkového krovu:

 • priestor nie je možné využiť ako podkrovie, resp. obytný priestor
 • väzníkový krov je finančne výhodný  len pre stavby so sklonom strechy do 30°
 • pri stavbe väzníkového krovu je potrebné použiť žeriav

Výhody klasickej strechy

Medzi výhody tradičnej strechy patrí v prvom rade to, že vám pod strechou vznikne ďalší priestor, ktorý je možné využiť ako obytný priestor. Tradičný krov je tiež finančne výhodnejší pre domy s väčším sklonom striech (viac ako 30°). Na jeho stavbu nie je potrebná špecializovaná firma ani žeriav a krov je možné zhotoviť priamo na mieste.

Nevýhody klasickej strechy

Tradičný krov má však tiež svoje nevýhody a to:

 • je náročnejší nielen na ľudskú prácu, ale stavba je časovo náročnejšia
 • pri stavbe klasickej strechy sa spotrebuje väčšie množstvo materiálu
 • tradičná strecha je nákladnejšia
 • konštrukcia je ťažšia, čím dochádza k väčšiemu zaťaženiu nosnej konštrukcie stavby

  Pošlite nám otázku  Máte záujem o väzníkový krov?

  Základ vašej strechy môže tvoriť spoľahlivý väzníkový krov. Niekoľkoročné skúsenosti nášho tímu sú zárukou kvality, perfektne vykonanej práce a bezpečnosti.

  KONTAKTUJE NÁS CEZ FORMULÁR ALEBO NÁM ZAVOLAJTE!​

  čo robíme

  Väzníkové strechy

  Drevené väzníky a väzníkové sústavy vyrobené zo sušeného reziva sú populárnou voľbou pri stavbách striech. Náš tím dokáže navrhnúť, vyrobiť a namontovať prakticky akýkoľvek tvar väzníka, vďaka čomu nekladieme vašej predstavivosti medze. Väzníkové strechy ponúkajú nielen široké architektonické možnosti, sú aj spoľahlivé, bezpečné a trvácne.

  Nárezové centrum

  Náš moderný strojový park poskytuje obrovské možnosti. Preto je naše nárezové centrum schopné vytvárať formáty tabuľových materiálov OSB, MDF či preglejky presne podľa špecifických predstáv zákazníka. Po konzultácií sme schopní vyrobiť takmer akýkoľvek druh či tvar výsledného produktu.

  Píla

  Hrubá či jemná práca s drevom a jeho spracovanie patria k stabilným službám nášho portfólia. Možnostiam píly sa venujeme už dlhé roky, za ktoré sa nám podarilo dokonale vyšperkovať prácu nášho tímu. Píla LOGGER je vám plne k dispozícii.

  Drobné drevostavby

  Altánky, záhradné domčeky, prístrešky pre automobily a iné drobné drevostavby patria k populárnym produktom z našej výroby. Otvárajú nekonečné možnosti a sme hrdí na to, že vám ich naša spoločnosť dokáže splniť. Aj vy môžete využívať drevostavbu, ktorú vám vyrobíme na mieru.