Piliarska výroba, služby

O PÍLE
LOGGER

Pílenie do rozmerov

Stredisko Píla LOGGER vzniklo v máji 2018 ako plynulé rozšírenie činností spoločnosti BOISE s.r.o. v oblasti stavebníctva s cieľom zefektívniť dodávku produktov a služieb svojim odberateľom a byť tak flexibilnejší a komplexnejší partner na trhu stavebného biznisu.

Preto sme sa začali venovať výrobe stavebného reziva ako sú hranoly, fošne, strešné laty, ktoré máme v portfóliu ako základ drevených prvkov popri službách s nimi spojenými, čo viedlo k zaradeniu tesárskych prác do ponuky portfólia a dnes sme schopní počnúc narezaním guľatiny na požadované rozmery, jeho ošetrením, hobľovaním a transportom priamo k vám realizovať novú strechu rodinného domu, prístrešok na auto, altánok v záhrade, prípadne záhradný domček na náradie priamo na kľúč.

Parametre
piliarskej výroby

Pílenie do rozmerov

Vďaka vlastnej piliarskej výrobe sme schopní vykonávať pílenie do rozmerov presne podľa špecifických potrieb každého projektu. Všetky produkty, akými sú napríklad hranoly, fošne, dosky či strešné laty, sú plne individualizované s dôrazom na každý detail.

Pílenie do hrúbky

Pílenie do hrúbky nie je žiadnym problémom a vieme píliť do požadovanej hrúbky na základe predstavy zákazníka. Naša piliarska výroba je teda ideálnym pomocníkom pri každom projekte, ktorý prejde strediskom Píla LOGGER.

Objem spracovaného materiálu

Pri bežnej 1 zmennej prevádzke je píla schopná produkovať okolo 9m3 hotového reziva v závislosti od daných rozmerov. 

výsledné
produkty

Profily

Maximálne rozmery

  • 200×200 mm prierez
    9,5m dĺžka

Materiál, ktorý mávame štandardne skladom:

  • hranoly 100 x 100, 80 x 80,
  • laty 50*40,
  • dosky 25mm v dĺžkach 3, 4, 5, 6m)

Dosky

Jedným z výsledných produktov našej piliarskej výroby sú aj dosky a strešné laty. V našom portfóliu nájdete dosky v rozmeroch 20-30mm / 120-200mm či triedené dosky 100mm. OSB dosky ponúkame v rozmeroch 10-25mm, zatiaľ čo strešné laty sú dostupné v rozmeroch 50x30mm, 50x40mm, 50x50mm a 60x40mm. 

Fošne, hranoly a palivové drevo

Medzi ďalšie produkty našej piliarskej výroby patria fošne, hranoly z mäkkého rezova SM/JD/BO v maximálnych rozmeroch 200x200mm/9,5m dĺžka. Palivové drevo u nás nájdete štiepané mäkké SM/JD a tvrdé BU uložené v klietkach 1PRM.

Z našej ponuky si tak do svojho stavebného projektu vyberie každý to, čo potrebuje.

Služby nárezového centra

Produktami a službami nášho nárezového centra sa snažíme primárne vyhovieť potrebám tesárov tak, aby svoj čas nemuseli venovať pracným úpravám dreva na stavbe, ale mohli svoj pracovný čas tráviť ekeftívnejšie. Môžu využiť napríklad naše služby presného rezania formátov, ošetrenie reziva, formátovanie tabuľových materiálov OSB, MDF, preglejky a mnoho iných.

Galéria našich realizácií